Dune Awakening İçin Yeni Fragman Geldi

Funcom tarafından tam da gişede Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki rüzgarı eserken Dune Awakening için yeni bir fragman yayınladı. Ek olarak, hayatta kalma MMO’sunun ayrı bir videoda yapımından da bahsediliyor.

Baş Kreatif Sorumlu Joel Bylos, oyunun temellerini ve ilk filmin setine gitmelerine ve hatta varlıkları ödünç almalarına izin veren Legendary ile yapılan görüşmeler hakkında da konuştu: “Dune Awakening, temel seviyede bir hayatta kalma oyunudur ve geleneksel bir hayatta kalma oyunu gibi başlar. Su arıyorsunuz, barınak arıyorsunuz. Çölde suyu nerede bulacaksınız? Başkalarından mı alacaksın? Hayatta kalmaktan bahsettiğimizde, hayatta kalmanın temel türüyle başlarız ve yeterince uzun süre hayatta kaldığınızda, artık siyasi hayatta kalmayı ve evrende nasıl ilerleyeceğinizi düşünmenin zamanı gelir.”

Bylos ayrıca Dune Awakening’in Unreal Engine 5.2 ile geliştirildiğini doğruladı. Hem Lumen’i hem de Nanite’yi doğru atmosferi yaratmada çok önemli oldukları için övdü.

Dune Awakening çıkış tarihi henüz belirsiz ancak oyunun web sitesinde beta kayıtları başlamış durumda. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X platformları için piyasaya sürülecek.

Diğer taraftan, Microsoft Flight Simulator için ücretsiz bir Dune genişlemesinin yayınlandığını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x