Dilan Polat’a İBB Darbesi! Halk Otobüslerindeki Kozmetik Reklamları Bir Bir Söküldü

Lüks hayatlarıyla dikkatleri üzerine çeken Dilan ve Engin Polat çifti cephesinde sular durulmuyor. ‘Kara para akladıkları’ ve ‘tetikçi tuttukları’ iddialarıyla tartışma yaratan Dilan Polat’a bir darbe de İstanbul Büyükşehir Belediye’sinden geldi. Ünlü çifte ait kozmetik markanın reklamları belediye otobüslerden bir bir söküldü. O anlar kameralara da yansıdı.

Bir ara sadece lüks hayatlarıyla gündem olan Dilan-Engin Polat çifti artık haklarında ortaya atılan birtakım iddialar yüzünden daha çok dikkat çekmeye başladı.

Paralarının kaynağının ‘kara para aklama’ olduğu öne sürülen ikili aynı zamanda ‘vergi kaçırdığı’ ve ‘tetikçi tuttuğu’ gibi ciddi ithamlarla suçlanıyor.

Gazeteci Seher Yaşayacak, sosyal medya hesabından Dilan Polat’ın Rise and Shine Kozmetik markasının Nilgün Yılmaz üzerine kayıtlı olduğunu iddia etmişti.

Yaşayacak, ‘Dilan Polat, şirketler grubu olarak lanse edilen 5 şirket var. Bunlar üçüncüsü ise Rise and Shine Kozmetik. Şirket Ankara ikametli Nilgün Yılmaz adına açık ve 10 ay önce kurulmuş yeni bir şirket. Üstelik kozmetik ruhsatı için olmalı başkası adına kayıtlı’ demişti.

Avukat Feyza Altun ise ”Rise and Shine milyonlarca satılıyor. O ürünler fason üretim , alıp kendi etiketlerini basıyorlar ben üretim yapıyorum fabrikam var diyor. Instagram biraz değişik bir yer herkesi her şeye inandırabiliyorsun ama burası Twitter” açıklaması yapmıştı.

Söz konusu ürünlerin bakanlık sisteminde kayıtlı olmadığı iddiaları gündem oldu. Bakanlıkta kayıtlı olmadığı öne sürülen ürünlerin ise gelen yoğun şikayetler üzerine kaldırıldığı söyleniyor.

Dilan Polat tartışması hızla büyürken bir adım da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geldi. İBB’ye ait halk otobüsleri üzerinde verilen Dilan Polat kozmetik markasının reklamları tek tek kaldırıldı.

Sosyal medyada gündem olan o anları buradan izleyebilirsiniz 👇

Sizin konu hakkındaki düşüceleriniz neler?

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x