Bilinçli aile gelişen çocuk eğitimi verildi

Çankaya Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla Genel İlişkiler Müdürlüğü işbirliğinde ‘Bilinçli Aile Gelişen Çocuk’ projesi kapsamında belediyenin Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde ailelere eğitim verdi.

Olumlu ve Duyarlı Ebeveynlik Eğitimlerinin ilkini gerçekleştiren Çankaya Belediyesi çocukların beyin gelişimi ve olumlu kimlik gelişimi konusunda farkındalık oluşturdu. İlçede 14 kreşi ile 2000’e yakın çocuğa okulöncesi eğitimi veren Çankaya Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla Genel İlişkiler Müdürlüğü işbirliğinde ‘Bilinçli Aile Gelişen Çocuk’ projesi ile velilere ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme semineri düzenledi.

Çocuklarda beyin gelişimini etkileyen faktörler konusunda Prof. Dr. Banu Anlar ve çocuk gelişimi konusunda uzman Birgül Ural Bayoğlu deneyimlerini ve bilgilerini aileler ile paylaşırken seminer sohbet havasında geçti.

Banu Anlar ve Birgül Ural Bayoğlu ailelerin çocukları hakkında merak ettikleri soruları içtenlikle cevaplayarak aileleri bundan sonra yapmaları gerekenler konusunda bilgilendirdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x