‘Terim Fonu’ davası: Semih Kaya’nın takip edildiği GPS cihazı savcılığa teslim edildi

“Fatih Terim Fonu adı altında ‘yüksek kar payı’ vaadiyle aralarında eski futbolcu ve işadamlarının da yer aldığı 18 kişinin milyonlarca dolar dolandırılmasının ardından başlatılan soruşturma dosyasına yeni deliller dahil olmaya devam ediyor. Gizli fonu kurup yönettiği gerekçesiyle tutuklanan bankacı Seçil Erzan’ın iş insanı Atilla Baltaş’tan aldığı para dolu çantada bulunan GPS cihazı, Baltaş’ın avukatı tarafından savcılığa teslim edildi. Baltaş’tan alınan para dolu çantayı, Seçil Erzan’ın eski futbolcu Semih Kaya’ya teslim ettiği ortaya çıkmıştı.

DHA’nın aktardığına göre Atilla Baltaş’ın avukatı Ümit Karadağ, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giderek futbolcu Semih Kaya’nın çantasında çıkan GPS cihazını savcılığa sundu. Karadağ savcılığa bir dilekçe sunarak Ekim 2022’de müvekkilinin Bakırköy Sahil Kennedy Caddesi’ndeki iş yeri önüne park ettiği aracında bulunan çantasından 7 bin dolar, 5 bin lira ve bir bankaya ait çeklerin çalınması üzerine para taşınan çantalar için tedbir amaçlı toplamda 4 adet GPS cihazı satın alarak çantalara yerleştirdiğini söyledi. Avukat Karadağ, eski futbolcu Semih Kaya’ya Seçil Erzan’ın verdiği çantadan çıkan GPS’in Erzan’ı takip etmek amacıyla konulmadığını, hırsızlık olayı nedeniyle yerleştirilen cihazlardan biri olduğunu vurguladı.

İLK ŞİKAYETÇE BALTAŞ’TI

Seçil Erzan’dan çanta içinde para alan Semih Kaya, bu parayı bankaya yatırdıktan sonra çantayı Erzan’a geri vermek istemişti. Erzan’ın “Çanta sende kalsın” demesi üzerine boş çantayı aracına koyan Kaya, Bodrum’a giderken içinde GPS cihazı olduğunu fark etmişti. Semih Kaya, durumu Seçil Erzan’la paylaşınca, bavulun Semih Kaya’dan önce özel fon adı altında para getiren iş insanı Atilla Baltaş’a ait olduğu ortaya çıkmıştı. Bu olaydan sonra iş adamı Atilla Baltaş avukatı aracılığı ile 7 Nisan 2023’de savcılığa başvurarak şikayetçi olmuştu. Şikayet dilekçesinde Seçil Erzan’a ödediği paraları alamadığını belirten Baltaş, Semih Kaya ile ilgili yaşanan GPS’li olayına da yer verdi. Baltaş, Seçil Erzan’ın kendisini arayarak “Bana verdiğin para çantasında GPS cihazı takılı mıydı? Haberin var mı?” dediğini, kendisinin daha önce çantası çalındığından dolayı “GPS cihazları olabilir ama hangi çantada olduğunu bilmediğini” söylediğini, daha sonra arayan Semih Kaya’nın gergin bir şekilde çantanın kendisine ait olup olmadığını sorduğunu anlattı. Baltaş, 5 milyon dolar zararı olduğunu belirterek şikayetçi olduğunu belirtmişti.

SEMİH KAYA: GPS GÖRÜNCE KORKTUM

Semih Kaya ise Seçil Erzan’dan aldığı çantadan GPS çıkması olayını şöyle anlatmıştı: “Bir keresinde Seçil Erzan’dan 200 bin dolar fon getirisi olduğunu bildiğim bir parayı teslim almıştım. Seçil müdür, bana bu parayı mavi bir çanta içerisinde Levent’teki odasında 15 Kasım 2022’de teslim etmişti. Akabinde ben içinden parayı alıp bankadaki hesabıma yatırdım. Çantayı da Seçil Erzan’a vermek istedim. Parayı yatırırken vezneye de o çantayla gitmiştim. Fakat Seçil müdür, ‘Çanta sende kalsın’ dedi. Ben de boş çantayı alıp aracıma koydum. Akabinde 16 Kasım günü aracımla Bodrum’a gitmek için havalimanına doğru yola çıktım. Aracı havalimanına park ettim. Aynı gün geri dönüp aracıma bindiğimde seyir halindeyken bu çantadan ses geldiğini duydum. Şüphelenip çantanın içini kontrol ettiğimde bir GPS cihazı gördüm. Üzerinde Apple yazısı vardı ve seri numarası yazılıydı. Google’dan seri numarasını girdiğimde telefonun son dört rakamını öğrendim. Akabinde Seçil’in Levent’teki ofisine gidip bu durumun ne olduğunu sordum. Çünkü çantada GPS olduğunu görünce çok korktum. Çünkü beni takip ettiklerini düşündüm. Zaten şubeye gitmeden önce Seçil’i arayıp konu hakkında bilgi vermiştim. Şubede Seçil’in yanına gittiğimde bana GPS’in Atilla Baltaş’a ait olduğunu, Atilla’nın çok saf temiz bir insan olduğunu, eski sevgilisi olduğunu, ayrıldıklarını fakat Atilla’nın kendisini halen takip ettirdiğini, bu sebeple de GPS’in çantada olduğunu söyledi. Karakola gidip şikayetçi olacağımı söyledim. 10 dakika sonra Atilla Baltaş, Seçil’in odasına geldi. Bana daha önce aracından çantasının çalındığını ve içinde para olduğunu, bu sebeple tekrar çalınmasından endişe edip çantaya GPS cihazı koyduğunu ve bu cihazın kendisine ait olduğunu söyledi. Ben de beyanlarına itibar ederek GPS cihazı bulunan çantayı Atilla Baltaş’a teslim ettim. Bu olay sebebiyle sadece Seçil Erzan’dan şikayetçiyim…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x