İsrail’den alçak oyun! Gazze’de ateşkes devam ederken Batı Şeria’ya saldırdılar

İsrrail ile Hamas arasında ilan edilen 4 günlük geçici ateşkes 2 gün daha uzatılırken, süreç bugün resmen sona eriyor. Ateşkes sürecinin uzatılması için çeşitli girişimler devam ederken İsrail ordusundan alçak bir hamle daha geldi. Gazze’de ateşkes süreci devam ederken Batı Şeria’ya saldıran İsrail ordusu, Cenin Mülteci Kampı ile 3 hastaneyi kuşatma altına aldı, gerçek mermilerle hedef aldığı çok sayıda Filistinliyi yaraladı ve gözaltına aldı.

CENİN MÜLTECİ KAMPI KUŞATMA ALTINDA

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberinde İsrail ordusunun, buldozerler eşliğinde Cenin kentine çeşitli yönlerden girerek birçok mahalleye baskın düzenlediği, keskin nişancılarını yüksek binanın çatılarına konuşlandırdığı ve Cenin Mülteci Kampı’nı her taraftan kuşatma altına aldığı kaydedildi.

İKİ GENÇ GÖZALTINA ALINDI

Haberde, ordu güçlerinin, kimlikleri henüz bilinmeyen iki genci bir aracın içinde gözaltına aldığı, Cenin Devlet Hastanesi’nin acil girişinin önünde ve çevresinde konuşlandıkları, buldozerlerinin altyapıyı ve vatandaşların mülklerini tahrip ettiği belirtildi.

HASTANELER KUŞATMA ALTINA ALINDI

Filistin devlet televizyonunun haberinde de yüzden fazla İsrail askeri aracı ve 7 buldozerin Cenin şehrine ve Cenin Mülteci Kampı’na baskın düzenlediği, Cenin Devlet Hastanesi, İbn Sina Hastanesi ve Er-Razi Hastanesi’nin ordu tarafından kuşatıldığı ifade edildi. Haberde, baskında İsrail ordusunun “arananlar” olarak sınıflandırdığı Filistinlileri hedef aldığı ve aradıkları kişiyi bulamamaları halinde babası, annesi veya akrabalarından birini gözaltına aldıkları kaydedildi.

İŞGALCİ İSRAİL SİVİLLERİ GERÇEK MERMİLERLE HEDEF ALDI

ÇOCUKLARI TUTUKLADILAR

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana büyük bir soykırıma imza atan işgalci İsrail Batı Şeria’da da katliam ve baskıya ağırlık verdi. Bir taraftan Gazze’de esir takası görüntüleri gelirken Batı Şeria’da işgalci İsrail’in çok sayıca çocuğu tutukladığı görüntüler düşmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x