Beşiktaş’ın 120. Yılı Anısına Yaptırdığı Borulardan Oluşan Kartal Heykeli Dillere Düştü

Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı hem de Beşiktaş Kulübü’nün 120. yılının hatırası olarak, Beşiktaş İskele Meydanı’na kartal heykeli yapıldı. Uzun zamandır beklenen ve paslanmaz çelik borulardan yapılan kartal heykelinin beklentileri tam olarak karşılamadığını düşünen taraftarların sosyal medya yorumları ortalığı kırdı geçirdi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü Başkanı Bülent Çınar’a yaptırılan kartal heykeli Cumhuriyetimizin 100. ve Beşiktaş’ın 120. yıl dönümü anısına inşa edildi.

Yenilenen Beşiktaş İskele Meydanı’na dikilen 900 paslanmaz çelik boru parçasından yapılan kartal heykeli uzun süredir siyah-beyazlı taraftarlar tarafından bekleniyordu.

Kartal heykelinin açılış töreninde konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü, Beşiktaşımızın 120. yıl dönümü anısına Yönetim Kurulu olarak yıllarca Beşiktaşlıları selamlayacak bir kartal heykeli yaptırma kararı aldık. Kartal heykeli için bize yer tahsis eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür ederim. Her tarihi kurumun kendisini temsil eden kelimeleri ve simgeleri vardır. Kartal da Beşiktaşımızın simgesi. Yaşlandıkça yükselip tekrardan kendini yenileyip yine baştan başlayabilen özelliğe sahiptir. Amblemimizi simgelen bu heykel de camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Çelik boruların bir araya getirilmesiyle ortaya çıkan gümüş renkli kartal heykeli tam da beklendiği gibi çıkmadı.

Siyah-beyaz renklerine gönül veren taraftarların küçük bir kısmının beğendiği kartal heykeli adeta goygoyculara meze oldu.

Hadi gelin, başta Beşiktaş taraftarları olmak üzere pek çok kişinin eleştirdiği heykele gelen yorumlara bir bakalım.

Beşiktaş’ın en güçlü taraftar grubu olan Çarşı da yapılan heykeli beğenmeyenler arasında yer aldı.

Beşiktaş’ın simgesi olan kartal heykelinin bu halini beğendiniz mi?

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x