Akılalmaz ceza: Müdür toplantıya çağırıp içinde deterjan olan dondurmaları yemeleri için zorladı! Çalışanlar hastanelik oldu, skandal patladı…

Ünlü restoran zinciri ‘Dairy Queen’in Kentucky şubesi akılalmaz bir skandalla ABD gündemine oturdu.

ÇALIŞANLARINA ZORLADI: BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZ DE YİYECEKSİNİZ

New York Post’un haberine göre, zincirin Kentucky şubesinin müdürü Cuma akşamı çalışanlarının hepsini acil bir toplantıya çağırdı.

Çoğu reşit olmayan 8 çalışanının önüne içinde temizlik maddesi olan dondurmayı koyan müdür, “tadını beğenseniz de beğenmeseniz de bunu tüketeceksiniz” diyerek gençleri dondurmayı yemeye zorladı.

TOPLANTI SONRASI HASTANEYE KALDIRILDILAR

Toplantı sonrası bazı çalışanlar hastaneye kaldırılırken, çalışanlardan birinin annesi skandalı yerel televizyon kanalı WKYT’ye anlattı.

17 yaşındaki kızının eve gelip başına gelenleri anlattığında ‘deliye döndüğünü’ söyleyen kadın, müdürün zorladığı çalışanların dondurmayı yemeye çalıştığı ancak hepsinin boğazının yandığını iddia etti.

Angel Patton isimli öfkeli anne kızının derhal işten ayrıldığını ve konuyla ilgili şikayette bulunduklarını açıkladı.

DONDURMA MAKİNESİ TEMİZLENMEDİĞİ İÇİN CEZA VERMEK İSTEMİŞ

Bugün ABD basınında yer alan haberlerde şube müdürünün dondurma makinesinin düzgün bir şekilde temizlenmemesine öfkelendiği ve bu nedenle de çalışanlarına içinde kimyasal olan dondurmayı vererek onları cezalandırmaya çalıştığı öne sürüldü.

Wolfe İlçesi Şerif Ofisi’nden Elijah Banks, soruşturmayı doğrularken olaya karışanların çoğunun reşit olmaması nedeni ile konuya dair bilgi veremeyeceğini belirterek “İfade vermek için hâlâ çok sayıda kişi geliyor. Soruşturma devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Dairy Queen konuya ilişkin açıklama yapmazken, sosyal medyadaki yorumcular durumun kabul edilemez olduğunu belirterek çalışanlara destek verdiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x